Skip to:ContentFooter
Deliveroo

CO-OP - Dundee - Blackness

Allergens and info

Matches in-store prices

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Co-op Membership

    Save on your order. Link or sign up now.

  • Free delivery

    New users only. Min spend £10. Fees apply.

Offers (306)

  • 0

    Cravendale Filtered Fresh Semi Skimmed Milk 2L Fresher for Longer

    2L · £1.63/L

    2 for £4

    £3.25

  • 0

    Cravendale Filtered Fresh Whole Milk 2L

    2L · £1.63/L

    2 for £4

    £3.25

  • 0

    Arla BOB Skimmed Milk 2L Tastes like Semi Skimmed

    2L · £1.50/L

    2 for £4

    £3.00

  • 0

    Pot Noodle Chicken & Mushroom King Pot 114g

    114g · £10.09/kg

    £0.55 off

    £1.15

    £1.70

  • 0

    Pot Noodle Bombay Bad Boy King Pot 114g

    114g · £10.09/kg

    £0.55 off

    £1.15

    £1.70

  • 0

    Pot Noodle Beef & Tomato King Pot 114g

    114g · £10.09/kg

    £0.55 off

    £1.15

    £1.70

  • 0

    Diet Coke 2L

    2L · £1.45/L

    2 for £3.60

    £2.90

  • 0

    Dairylea Dunkers Jumbo Tubes Cheese Snacks 3 Pack Multipack 123g (3 x 41g)

    123g · £24.39/kg

    3 for £4.50

    £3.00

  • 0

    Peperami The Original 5 x 20g (100g)

    5pk · £33.00/kg

    3 for £4.50

    £3.30

  • 0

    Fridge Raiders Slow Roasted Chicken Bites Mini Packs 3 x 22.5g

    3pk · £32.59/kg

    3 for £4.50

    £2.20

  • 0

    Pot Noodle Original Curry King Pot 114 g

    114g · £10.09/kg

    £0.55 off

    £1.15

    £1.70

  • 0

    Pot Noodle Sticky Rib Flavour 114g

    114g · £10.09/kg

    £0.55 off

    £1.15

    £1.70

  • 0

    Strings & Things Cheestrings Twisted 4 X 20G (80G)

    80g · £27.50/kg

    3 for £4.50

    £2.20

  • 0

    Dairylea Lunchers Ham 'N' Cheese Cheese Snack 65g

    65g · £28.46/kg

    3 for £4.50

    £1.85

  • 0

    Munch Bunch Double Up Fromage Frais Strawberry Vanilla 4 x 85g (340g)

    4pk · £5.88/kg

    3 for £4.50

    £2.00

  • 0

    Pepsi Max Cherry No Sugar Cola 500ml

    500ml · £6.10/L

    2 for £3.60

    £3.05

  • 0

    Pepsi 500ml

    500ml · £5.40/L

    2 for £3.60

    £2.70

  • 0

    Lucozade Sport Raspberry 500ml

    500ml · £4.80/L

    2 for £3.60

    £2.40

  • 0

    Monster Energy Ultra 500ml

    500ml · £5.10/L

    2 for £3.95

    £2.55

  • 0

    Monster Energy Drink Ultra Rosa Zero Sugar 500ml

    500ml · £5.10/L

    2 for £3.95

    £2.55

  • View all (306)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Co-op Scottish Chicken Breast Fillets 580G

    580g · £9.05/kg
    2 for £8.90
    £5.25
  • Co-op Raspberries 150g

    150g · £18.00/kg
    £2.70
  • Co-op Blueberries 150g

    150g · £17.33/kg
    £2.60
  • Co-op Strawberries

    227g · £13.00/kg
    £2.95
  • Cathedral City Mature Cheddar Cheese 350g

    350g · £11.14/kg
    £0.90 off
    £3.90£4.80
  • Lurpak Slightly Salted Spreadable Blend of Butter and Rapeseed Oil 400g

    400g · £9.00/kg
    £1.50 off
    £3.60£5.10
  • Co-op Smoked Salmon 100g

    100g · £47.00/kg
    £4.70
  • Co-op Irresistible Luxury Lasagne Al Forno 400g

    400g · £14.75/kg
    £5.90
  • Co-op Greek Feta Cheese 200g

    200g · £13.75/kg
    £2.75
  • Co-op Scottish Chicken Breast Fillets 300g

    300g · £10.00/kg
    £3.00
    £2.29 loyalty card (£7.63/kg)
  • Co-op Irresistible Strawberries

    227g · £17.84/kg
    2 for £6.55
    £4.05
  • Co-op Seedless Mixed Grapes 500g

    500g · £5.60/kg
    £2.80
  • Biotiful Gut Health Kefir Natural Yogurt Original 350g

    350g · £6.71/kg
    £2.35
  • Richmond Vegan Meat-Free 8 Tasty Sausages 304g

    304g · £9.87/kg
    £3.00
  • Co-op Cypriot Halloumi 200g

    200g · £12.25/kg
    £2.45
  • Co-op Chilled Stonebaked Double Pepperoni Pizza 327g

    327g · £13.15/kg
    £4.30
  • Co-op Irresistible Chicken & King Prawn Paella 400g

    400g · £14.75/kg
    £5.90
  • Co-op Irresistible Chorizo Ring 225G

    225g · £15.33/kg
    £3.45
  • Co-op Sweet And Crunchy Salad Bowl

    160g · £10.00/kg
    £1.60
  • Co-op Seedless Green Grapes 500g

    500g · £5.20/kg
    £2.60
  • Co-op Irresistible Hand Finished Seeded Sourdough 500g

    500g · £5.80/kg
    £2.90
  • Co-op Irresistible 6 Air Dry Cured Smoked Back Bacon Rashers 230g

    230g · £19.13/kg
    2 for £6.50
    £4.40
  • Co-op Flamegrilled Chicken Slices 130G

    130g · £30.77/kg
    2 for £6.70
    £4.00
  • Co-op Nectarines

    3pk · £0.63 each
    £1.90
  • Co-op British Smoked Rindless Back Bacon 8 Rashers 300g

    300g · £8.50/kg
    £2.55
    £1.49 loyalty card (£4.97/kg)
  • Co-op 12 Large Free Range Eggs

    12pk · £0.30 each
    £3.65
  • Danone Skyr Icelandic Style Yoghurt 450g

    450g · £5.22/kg
    £2.35
  • Co-op 6 Large Free Range Eggs

    6pk · £0.38 each
    £2.30
    £1.69 loyalty card (£0.28 each)
  • Co-op Dirty Fries 330g

    330g · £13.48/kg
    2 for £7.10
    £4.45
  • Co-op British Mature Coloured Cheddar 400g

    400g · £9.63/kg
    £3.85
    £2.45 loyalty card (£6.13/kg)
  • Co-op Space to Thrive British Cajun Chicken Mini Fillets 130g

    130g · £26.15/kg
    £3.40
  • Co-op Mini Watermelon

    1pk · £2.95 each
    £2.95
  • Co-op Midi Vine Ripened Tomatoes 230G

    230g · £6.09/kg
    £0.20 off
    £1.40£1.60
  • Co-op Scotch 5% Fat Beef Mince 500g

    500g · £11.40/kg
    £5.70
  • The Tofoo Co. Organic Naked 280g

    280g · £9.82/kg
    £2.75
  • Co-op 8 Plain Tortilla Wraps

    8pk · £0.21 each
    £1.65
  • St Pierre Brioche Burger Buns 4PACK

    4pk · £0.66 each
    £2.65
  • Philadelphia Original Soft Cream Cheese 165g

    165g · £16.67/kg
    £2.75

Co-op Member Prices

View all (70)
  • Co-op Diet Indian Tonic Water 1L

    1L · £0.70/L
    £0.70
    £0.49 loyalty card (£0.49/L)
  • Co-op Cranberry Juice Drink 1L

    1L · £2.30/L
    £2.30
    £1.19 loyalty card (£1.19/L)
  • Co-op Plain White Flour 1.5kg

    1.5kg · £0.63/kg
    £0.95
    £0.70 loyalty card (£0.47/kg)
  • Co-op Pure Vegetable Oil 1 Litre

    1L · £2.35/L
    £2.35
    £1.49 loyalty card (£1.49/L)
  • Сo-ор Italian Chopped Tomatoes in Tomato Juice 400g

    400g · £1.63/kg
    £0.65
    £0.45 loyalty card (£1.13/kg)
  • Co-op Chilled Irresistible Wood Fired Pepperoni & Hot Honey Pizza 471g

    471g · £13.80/kg
    £6.50
    £4.00 loyalty card (£8.49/kg)
  • Co-op Fusilli 500g

    500g · £1.80/kg
    £0.90
    £0.69 loyalty card (£1.38/kg)
  • Co-op Tomato Ketchup Top Down 550G

    550g · £2.45/kg
    £1.35
    £0.89 loyalty card (£1.62/kg)
  • Co-op Irresistible Guatemalan Fairtrade Roast & Ground Coffee 200g

    200g · £23.25/kg
    £4.65
    £4.15 loyalty card (£20.75/kg)
  • Co-op Self Raising White Flour 1.5kg

    1.5kg · £0.63/kg
    £0.95
    £0.70 loyalty card (£0.47/kg)
  • Co-op Penne 500g

    500g · £1.70/kg
    £0.85
    £0.69 loyalty card (£1.38/kg)
  • Co-op Irresistible Single Origin Peruvian Fairtrade Roast & Ground Coffee 200g

    200g · £23.25/kg
    £4.65
    £4.15 loyalty card (£20.75/kg)
  • Co-op 0% Fat Greek Style Natural Yogurt 500g

    500g · £2.60/kg
    £1.30
    £0.95 loyalty card (£1.90/kg)
  • Co-op Chilled Irresistible Margherita Pizza 475G

    475g · £13.68/kg
    £6.50
    £4.00 loyalty card (£8.42/kg)
  • Co-op Royal Gala Apples 6 Pack

    6pk · £0.45 each
    £2.70
    £1.59 loyalty card (£0.27 each)
  • Warburtons Toastie Thick Sliced Soft White Bread 800g

    800g · £1.94/kg
    £1.55
    £1.40 loyalty card (£1.75/kg)
  • Co-op Smooth Orange Juice 1L

    1L · £2.30/L
    £2.30
    £1.75 loyalty card (£1.75/L)
  • Co-op Broccoli

    1pk · £0.90 each
    £0.90
    £0.80 loyalty card (£0.80 each)
  • Co-op Irresistible Wood Fired Prosciutto Cotto, Garlic Mushroom & Mascarpone 491g

    491g · £13.24/kg
    £6.50
    £4.00 loyalty card (£8.15/kg)
  • Co-op Onions 3 Pack

    3pk · £0.37 each
    £1.10
    £0.95 loyalty card (£0.32 each)

Meal deals

View all (6)
  • Served - Indian: 1 Main + 2 Sides

    £9.00
  • Exclusive: Sandwich Filler + Bread Rolls

    £1.80
  • Fresh Pasta + Sauce + Flatbread

    £5.00
  • Sausages + Mash

    £3.00
  • Lunch Meal Deal

    £5.00
  • Premium Lunch Meal Deal

    £6.50

Top Picks 🌟

  • Cravendale Filtered Fresh Semi Skimmed Milk 2L Fresher for Longer

    2L · £1.63/L
    2 for £4
    £3.25

Halloween: Trick or Treat 🎃🍬👻

View all (20)
  • Co-op 5 Monster Mash Cookies

    1pk · £1.90 each
    2 for £3
    £1.90
  • McVitie's 5 Jaffaween Spine - Chillin' Cherry Flavour Cake Bars

    5pk · £0.27 each
    £1.35
  • McVitie's Jaffa Original Cake Bar Multipack 5 x 26.2g, 131g

    5pk · £0.61 each
    £3.05
  • Twix Caramel & Chocolate Bars (13x Funsize Bars)

    275g · £14.00/kg
    £3.85
  • Celebrations Milk Chocolate Tub 500g

    500g · £10.80/kg
    £5.40
  • M&M's Minis Chocolate Funsize Bags 11 x 20g

    220g · £15.00/kg
    £3.30
  • Co-op Gruesome Gummies 130g

    130g · £7.31/kg
    £0.95
  • Co-op Frightfully Fizzy Worms 130g

    130g · £7.31/kg
    £0.95
  • Maltesers Multipack Chocolate Funsize 11x18g Bags

    214.5g · £17.95/kg
    £3.85
  • Swizzels Mummy Mix 340g

    340g · £8.09/kg
    £2.75
  • HARIBO Share the Happy Multipack Bag 352g

    352g · £8.52/kg
    £3.00
  • HARIBO Bone Shakers 160g

    160g · £7.50/kg
    £1.20
  • HARIBO Sour Skeletons 160g

    160g · £7.50/kg
    £1.20
  • MAOAM Limited Edition Broom Stixx Sour 350g

    350g · £7.86/kg
    £2.75
  • Scream 5 Cookies & Cream Flavour Mini Loaves 150g

    150g · £9.00/kg
    £1.35
  • Cadbury Treatsize Sharing Selection 223g

    223g · £17.26/kg
    £3.85
  • Shades by Niko The Originals 150g

    150g · £12.33/kg
    £1.85
  • Toymania Halloween Surprise Bag 3+

    1pk · £5.50 each
    £5.50
  • Sour Patch Kids Monster Heads Candy 105g

    105g · £12.86/kg
    £1.35
  • Brompton House Halloween Brownies 6 x 20g (120g)

    6pk · £0.18 each
    £1.10

Halloween Party Food & Drink 🕷️🍸🪩

View all (19)
  • Co-op Crinkle Cut Oven Chips 750g

    750g · £3.20/kg
    £2.40
  • Co-op Diet Indian Tonic Water 1L

    1L · £0.70/L
    £0.70
    £0.49 loyalty card (£0.49/L)
  • Co-op 5 Monster Mash Cookies

    1pk · £1.90 each
    2 for £3
    £1.90
  • Co-op Cheesy Monster Jaws 100g

    100g · £14.00/kg
    £1.40
  • Co-op Cranberry Juice Drink 1L

    1L · £2.30/L
    £2.30
    £1.19 loyalty card (£1.19/L)
  • Scream 5 Cookies & Cream Flavour Mini Loaves 150g

    150g · £9.00/kg
    £1.35
  • Pepsi 2 litres

    2L · £1.20/L
    £2.40
  • Co-op Houmous 200g

    200g · £7.75/kg
    £1.55
  • Co-op Sweet & Salted Popcorn 25g

    25g · £28.00/kg
    £0.70
  • Birds Eye 4 Chicken Burgers 200G

    200g · £15.75/kg
    3 for £7
    £3.15
  • Co-op Battered Onion Rings 454g

    454g · £4.74/kg
    £2.15
  • Doritos Chilli Heatwave 140G

    140g · £17.14/kg
    £2.40
  • Pringles Sour Cream & Onion 165g

    165g · £16.67/kg
    £2.75
  • Co-op British Breaded Chicken Goujons 230g

    230g · £13.48/kg
    £3.10
  • St Pierre Brioche Burger Buns 4PACK

    4pk · £0.66 each
    £2.65
  • Pepsi Max No Sugar Cola Multipack Cans 8x330ml

    8pk · £2.61/L
    £6.90
  • Co-op Chilled Stonebaked Margherita Pizza 320g

    320g · £13.44/kg
    £4.30
  • Co-op Garlic Baguette Twin Pack 410G

    410g · £5.61/kg
    £2.30
  • Fruit Shoot Apple & Blackcurrant Bottle Multipack Juice 4x200ml

    4pk · £3.50/L
    2 for £4.20
    £2.80

Cosy Nights In 🍿🍕🍫

View all (32)
  • Co-op Irresistible Hand Cooked Lightly Sea Salted Crisps 150g

    150g · £12.67/kg
    £1.90
  • Co-op Plain White Flour 1.5kg

    1.5kg · £0.63/kg
    £0.95
    £0.70 loyalty card (£0.47/kg)
  • Cadbury Drinking Hot Chocolate Cocoa Powder Tin 250g

    250g · £14.80/kg
    £3.70
  • Co-op Chilled Stonebaked Double Pepperoni Pizza 327g

    327g · £13.15/kg
    £4.30
  • Co-op Self Raising White Flour 1.5kg

    1.5kg · £0.63/kg
    £0.95
    £0.70 loyalty card (£0.47/kg)
  • Co-op Fairtrade Demerara Sugar 500g

    500g · £4.00/kg
    £2.00
  • Co-op Chilled Irresistible Salami Calabrese Pizza 232G

    232g · £18.53/kg
    £4.30
  • Co-op Chilled Irresistible Margherita Pizza 250G

    250g · £17.20/kg
    £4.30
  • Häagen-Dazs Salted Caramel Ice Cream 460ml

    460ml · £9.89/L
    £2.30 off
    £4.55£6.85
  • Co-op Sweet & Salted Popcorn 100g

    100g · £12.50/kg
    £1.25
  • Co-op Irresistible Strawberries

    227g · £17.84/kg
    2 for £6.55
    £4.05
  • Co-op Strawberries

    227g · £13.00/kg
    £2.95
  • Co-op Irresistible Butter Chicken with Pilau Rice 380g

    380g · £15.53/kg
    £5.90
  • Co-op Frozen New York Style Pepperoni & Sausage 377g

    377g · £16.05/kg
    £6.05
  • Co-op Salted Caramel Pretzel Mini Bites 220g (10 x 22g)

    10pk · £15.40/L
    £3.85
  • Häagen-Dazs Limited Edition Caramel Waffle Ice Cream 351g

    420ml · £10.24/L
    £4.30
  • Co-op Treat Chocolate Mini Rolls

    1pk · £4.10 each
    £4.10
  • Co-op Treat Chocolate & Caramel Crispy Bites

    1pk · £4.10 each
    £4.10
  • Co-op Caramel Fudge Brownies

    20pk · £0.21 each
    £4.10
  • Mr Kipling 4 Birthday Cake Tarts

    4pk · £0.36 each
    £0.75 off
    £1.45£2.20

Student Shop 🍜🎓🥫

View all (39)
  • Co-op White Toastie Bread Loaf 800G

    800g · £1.13/kg
    £0.90
  • Co-op Irresistible Belgian Milk Chocolate Cookies

    1pk · £2.20 each
    £2.20
  • Served - Indian: 1 Main + 2 Sides

    £9.00
  • Fresh Pasta + Sauce + Flatbread

    £5.00
  • Kellogg's Crunchy Nut 460g

    460g · £9.57/kg
    £4.40
  • Co-op Porridge Oats 500g

    500g · £1.34/kg
    30% off
    £0.67£0.95
  • Haribo Tangfastics Sweets Sharing Bag 175g

    175g · £8.29/kg
    £1.45
  • Rowntree's Fruit Pastilles Vegan Friendly Sweets Sharing Bag 143g

    143g · £12.24/kg
    £1.75
  • Co-op Smoked Paprika 46g

    46g · £29.35/kg
    £1.35
  • Knorr Chicken Stock Cubes 8x 10 g

    8pk · £30.00/kg
    £2.40
  • Co-op British Table Salt 750g

    750g · £1.20/kg
    £0.90
  • Co-op Pure Vegetable Oil 1 Litre

    1L · £2.35/L
    £2.35
    £1.49 loyalty card (£1.49/L)
  • Heinz Cream of Tomato Soup 4 x 400g

    4pk · £3.09/kg
    £4.95
  • Сo-ор Italian Chopped Tomatoes in Tomato Juice 400g

    400g · £1.63/kg
    £0.65
    £0.45 loyalty card (£1.13/kg)
  • Co-op Naturally Sweet Sweetcorn In Water 198G

    198g · £3.28/kg
    £0.65
  • Heinz Baked Beanz 200g

    200g · £6.50/kg
    2 for £1.65
    £1.30
  • Batchelors Pasta 'n' Sauce Cheese & Broccoli 99g

    99g · £13.13/kg
    £1.30
  • McVitie's Milk Chocolate Digestive Biscuits 266g

    266g · £10.90/kg
    £2.90
  • Walkers Sensations Thai Sweet Chilli Crisps 150G

    150g · £18.33/kg
    £2.75
  • Co-op Irresistible West Country Cheddar & Spring Onion Crisps 150g

    150g · £12.67/kg
    £1.90

Fairtrade Fortnight 🍫🍌🍷

View all (20)
  • Co-op Fairtrade Small Bananas

    6pk · £0.21 each
    £1.25
  • Co-op Fairtrade Baby Plum Tomatoes 225g

    225g · £7.11/kg
    £1.60
  • Co-op Fairtrade Decaffeinated 99 Blend 80 Tea Bags 250g

    250g · £9.60/kg
    £2.40
  • Co-op Fairtrade Rich Roast Instant Coffee 100g

    100g · £30.50/kg
    £3.05
  • Maltesers Whilte Chocolate & Honeycomb Pouch 74g

    74g · £32.43/kg
    £2.40
  • Co-op Irresistible Guatemalan Fairtrade Roast & Ground Coffee 200g

    200g · £23.25/kg
    £4.65
    £4.15 loyalty card (£20.75/kg)
  • Co-op Irresistible Single Origin Peruvian Fairtrade Roast & Ground Coffee 200g

    200g · £23.25/kg
    £4.65
    £4.15 loyalty card (£20.75/kg)
  • Co-op Fairtrade Latte Sachets 7 x 17g (119g)

    7pk · £13.03/kg
    £1.55
  • Co-op Fairtrade Elegance Bouquet

    1pk · £11.00 each
    £11.00
  • Co-op Chocolate Sponges 2 x 105g (210g)

    210g · £15.00/kg
    £3.15
  • Maltesers Milk Chocolate Bag 93g

    93g · £25.81/kg
    £2.40
  • Maltesers Large Milk Chocolate Bag 158g

    158g · £24.37/kg
    £3.85
  • Co-op Bakery Fairtrade Cornflake Cluster Bites

    18pk · £0.19 each
    £3.40
  • Co-op 99 Blend Fairtrade Tea 40 Bags 125g

    125g · £10.80/kg
    £1.35
  • Co-op Fairtrade Scottish 99 Blend 80 Tea Bags 250g

    250g · £7.00/kg
    £1.75
  • Co-op Fairtrade Italian Style Coffee Beans 200g

    200g · £19.25/kg
    £3.85
  • Co-op Profiteroles 400g

    400g · £9.75/kg
    £3.90
  • Co-op Rich & Creamy Tiramisù 2 x 85g (170g)

    2pk · £15.59/kg
    £2.65
  • Co-op Millionaire's Shortbread Bar

    1pk · £1.40 each
    £1.40
  • Co-op Fairtrade French Style Ground Coffee 200g

    200g · £19.25/kg
    £3.85

Back to Routine ⏰☕

View all (50)
  • Babybel Mini Original Cheese 6 x 20g

    120g · £25.00/kg
    £3.00
  • Co-op British Red Leicester Cheese 240g

    240g · £10.08/kg
    30% off
    £2.42£3.45
  • Co-op 0% Fat Greek Style Natural Yogurt 500g

    500g · £2.60/kg
    £1.30
    £0.95 loyalty card (£1.90/kg)
  • Co-op 8 Plain Tortilla Wraps

    8pk · £0.21 each
    £1.65
  • Co-op Crinkle Cut Oven Chips 750g

    750g · £3.20/kg
    £2.40
  • Co-op Mixed Berry Granola 500g

    500g · £4.34/kg
    30% off
    £2.17£3.10
  • Co-op 24 Wholewheat Biscuits

    24pk · £0.06 each
    30% off
    £1.54£2.20
  • Co-op Porridge Oats 1kg

    1kg · £1.70/kg
    £1.70
  • New York Bakery Co. 5 Original Bagels Fresher for Longer 425g

    5pk · £0.29 each
    £0.80 off
    £1.45£2.25
  • Hula Hoops Family Pack Crisps 6 x 24g

    6pk · £20.14/kg
    £2.90
  • Co-op Fairtrade Italian Style Ground Coffee 200g

    200g · £19.25/kg
    £3.85
  • Co-op Porridge Oats 500g

    500g · £1.34/kg
    30% off
    £0.67£0.95
  • Co-op Chilled Irresistible Margherita Pizza 475G

    475g · £13.68/kg
    £6.50
    £4.00 loyalty card (£8.42/kg)
  • Pot Noodle Chicken & Mushroom King Pot 114g

    114g · £10.09/kg
    £0.55 off
    £1.15£1.70
  • Co-op Royal Gala Apples 6 Pack

    6pk · £0.45 each
    £2.70
    £1.59 loyalty card (£0.27 each)
  • Co-op Seedless Mixed Grapes 500g

    500g · £5.60/kg
    £2.80
  • Warburtons Toastie Thick Sliced Soft White Bread 800g

    800g · £1.94/kg
    £1.55
    £1.40 loyalty card (£1.75/kg)
  • Co-op Irresistible Wood Fired Prosciutto Cotto, Garlic Mushroom & Mascarpone 491g

    491g · £13.24/kg
    £6.50
    £4.00 loyalty card (£8.15/kg)
  • Co-op Mashed Potato 400g

    400g · £3.13/kg
    £1.25
  • Co-op Frozen Stonebaked Four Cheese 330g

    330g · £6.36/kg
    £2.10

Store Price Match 🥦

View all (50)
  • Warburtons Toastie Thick Sliced Soft White Bread 800g

    800g · £1.94/kg
    £1.55
    £1.40 loyalty card (£1.75/kg)
  • Co-op All Butter Curved Croissants 194G

    194g · £8.51/kg
    £1.65
  • Co-op Broccoli

    1pk · £0.90 each
    £0.90
    £0.80 loyalty card (£0.80 each)
  • Co-op Natural Mineral Water Still 2 Litre

    2L · £0.43/L
    £0.85
  • Co-op Onions 3 Pack

    3pk · £0.37 each
    £1.10
    £0.95 loyalty card (£0.32 each)
  • Co-op Soft White Bathroom Tissue 4 Rolls 2-Ply

    4pk · £0.56 each
    £2.25
  • Warburtons Medium Sliced Soft White Bread 800g

    800g · £1.94/kg
    £1.55
  • Warburtons Batch Original Seeded Bread 800g

    800g · £2.75/kg
    £2.20
  • Co-op Strawberry Fizzy Laces 65G

    65g · £10.00/kg
    £0.65
  • Warburtons Wholemeal Medium Sliced Bread Loaf 400G

    400g · £3.00/kg
    £1.20
  • Warburtons Farmhouse Soft Bread 800g

    800g · £2.50/kg
    £2.00
  • Warburtons Danish Lighter White Bread 400g

    400g · £3.63/kg
    £1.45
  • Organix Melty Carrot Puffs Organic Baby Finger Food Snack 20g

    20g · £37.50/kg
    £0.75
  • Aptamil 1 First Infant Milk from Birth 800g

    800g · £18.75/kg
    £15.00
  • Aptamil 2 Follow On Baby Milk Formula 6-12 Months 800g

    800g · £18.75/kg
    £15.00
  • Co-op Bakery 4 Large White Baps

    4pk · £0.28 each
    £1.10
  • Cow & Gate 1 First Baby Milk Formula From Birth 800g

    800g · £14.06/kg
    £11.25
  • Cow & Gate 2 Follow-On Milk from 6-12 Months 800g

    800g · £14.06/kg
    £11.25
  • Warburtons Toastie Thick Sliced Soft White Bread 400g

    400g · £3.00/kg
    £1.20
  • Kendamil First Infant Milk 1 From Birth 800g

    800g · £16.25/kg
    £13.00

Sandwiches, Wraps & Soups 🥪

View all (21)
  • Premium Lunch Meal Deal

    £6.50
  • Lunch Meal Deal

    £5.00
  • Coop Salmon & Tuna Sushi Pack

    115g · £32.17/kg
    £3.70
  • Co-op Cajun Chicken Wrap

    1pk · £3.90 each
    £3.90
  • Co-op Irresistible Italian Mortadella & Mascarpone Focaccia

    1pk · £4.60 each
    £4.60
  • Yo! Veggie Selection 226g

    226g · £20.80/kg
    £4.70
  • Yo! Chicken Katsu Dragon Rolls 209g

    209g · £26.32/kg
    £5.50
  • Holy Moly Guacamole & Chips 77G

    76g · £25.66/kg
    £1.95
  • Co-op Mozzarella, Tomato & Pesto Pasta Salad 195g

    195g · £18.97/kg
    £3.70
  • Co-op Cheese & Red Onion Sandwich

    1pk · £1.90 each
    £1.90
  • Co-op Chicken & Bacon Caesar Wrap

    1pk · £3.90 each
    £3.90
  • Co-op Chicken & Bacon Sandwich

    1pk · £3.75 each
    £3.75
  • Co-op Southern Fried Chicken Wrap

    1pk · £3.90 each
    £3.90
  • Co-op Irresistible Aberdeen Angus Steak Grab Bag EACH

    1pk · £4.95 each
    £4.95
  • Co-op All Day Breakfast Sandwich

    1pk · £3.75 each
    £3.75
  • Co-op Creamy Leek & Potato Soup 600g

    600g · £4.00/kg
    £2.40
  • Co-op Ham & Cheese Wrap Each

    1pk · £3.90 each
    £3.90
  • Co-op Cheese Ploughman's Sub Roll

    1pk · £3.45 each
    £3.45
  • Co-op Tuna & Sweetcorn Sandwich

    1pk · £3.60 each
    £3.60
  • Co-op Tuna Mayo Sandwich

    1pk · £1.95 each
    £1.95

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • CO-OP - Dundee - Blackness

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo